gordion
gordion
10 Parmak F Klâvye
 

On Parmakla Bilgisayar Kullanımı ve Yazı İşlem Uzmanlığı

Şampiyon Kursları'nda 192 saatlik Temel ve Amatör ve/veya 360 saatlik Profesyonel Klâvye Kullanımı eğitimi, en gelişmiş Yazı İşlem Programları, on parmakla +bakmadan kullanma yöntemiyle bilgisayarlar üzerinde verilir. Arada, gerekli büro ve sekreterlik bilgileri, yazışma şekil ve kuralları, Dosyalama yöntem ve işlemleri (isteyenlere Mekanik Daktilografi de) uygulamalı olarak öğretilir.

 

Eğitimi tamamlayan öğrencilerimiz için yapılan sınav sonucunda başarılı olanlara

MEB Onaylı Bitirme Belgesi verilir.

 

Eğitim Programı :

 

10 Parmak
Klâvye Eğitimi
160-192 saat Temel Eğitim
160-360 saat Profesyonel Eğitim
360-720 saat Yarışçı Yetiştirme Eğitimi
600-720 saat Yarışçı Geliştirme Eğitimi
512 saat Şampiyona Kamp Eğitimi
 

Kendi kendine klâvye kullananlar ya da nitelikli bir eğitimden yararlanma şansı  olmayanlar, genellikle son derece sakıncalı teknikler geliştirmektedirler. Bunlar arasında önemli bir yanlış da doğuştan beri süregelen göz-kas koordinasyonu  alışkanlıklarımızdan ileri gelmektedir. Bu alışkanlıklar bizi sık sık parmaklarımıza ya da klâvyenin tuşlarına bakmaya zorlar. 

 

Şampiyon Kursları'ndaki eğitim metodunda ise gözler, yazma sürecinde okumak ve anlamak amacıyla çalışırlar. 

Parmaklarına ya da klâvyeye bakarak yazma tekniği edinenler için yaşam boyu klavye kullanmak zihin yorucu ve zor bir iş olarak kalmaktadır. Oysa 10 parmak yazma tekniğini doğru olarak kazanmış biri için bu yetenek, beyin gücü harcanarak değil, bilinç altı tarafından yönetilen otomatik bir süreç haline gelmekte, yazma işi zevkli bir eyleme dönüşmektedir. 

Ayrıca bir metni okurken aynı anda anlayarak yazabilmek, çok zaman kazandırıcı ve konsantrasyonu çok artıran bir yetenektir. Ders kitabındaki günlük konuyu yazan öğrenci, anlayarak yazdığı için dersini de çalışmış ve öğrenmiş olur. Hangi meslekten olursa olsun on parmakla yazabilen kişiler kendi işlerindeki diğer meslektaşlarına fark atarlar. 

On Parmak F Klâvye temel eğitimi sırasında kullanılan programlar öğretilen teknikleri desteklemek üzere özel olarak hazırlanmışlardır. Deneyimli eğitmenlerin dikkatli katkıları ile birlikte, yanlış alışkanlıklar edinmenin önüne geçilmekte ve böylece başarı kaçınılmaz olmaktadır. Bu eğitim sonunda on parmakla hızlı bir şekilde klâvyeye bakmadan ve anlayarak yazım pekiştirildiği için öğrenciler bilgisayar araştırmalarını, tezlerini, ödevlerini artık daha zevkle kendileri yapmaya başlayacaktır. Bu hızlı kullanım sayesinde zamandan tasarruf yapmış olacaklar, yanlışsız, hızlı ve anlayarak yazdıkça verim daha artacak ve sizlere daha çok zaman kazandıracaktır.

 

İş İmkânları:

Bu bölümü bitiren öğrencilerimize klâvyenin hızlı kullanımının gerekli olduğu ve halkla ilişkilerin ön plana çıktığı tüm alanlarda, Özel veya Kamu sektöründe iş olanağı sağlanır.

  • Lise, önlisans, lisans mezunları ve KPSS puanı olanlar için Adliyelerde Devlet Memurluğu şansı-Zabıt, İcra ve CTE Kâtipliği;
  • Bilgisayar Operatörlüğü ;
  • Bankalarda Veri Giriş Elemanılığı ;
  • Radyoloji Servislerinde Raportörlük ;
  • Noterler ;
  • Tercüme Büroları ;
  • Gazeteler, Ajanslar, Radyo ve Televizyonlar ;
  • Dizgi Servisleri ;
  • Eğitim Sektörü: Okullar, Dershaneler, Kurslar vb.

Biliyor Musunuz?

Şampiyon Kurslarının, 10 Parmakla F Klâvye Eğitimini tam 65 yıldır verdiğini !..

65 yılda en az 80 Bin kişiyi iş sahibi yaptığını !..

1955'ten beri katıldığı Dünya Şampiyonalarında 39 rekorlu toplam 89 Dünya Şampiyonluğu aldığını !..

Aldığı ilk şampiyonluk sayesinde ŞAMPİYON ismini hak ederek resmen kullandığını !..

Kurucusu İhsan Yener'in 1955 yılında oluşturduğu F Klâvyenin ise, İNTERSTENO tarafından Dünyanın en bilimsel klâvyesi ilân edildiğini !..

 

Telif Hakkı 2013
Online : 4 | Bügün : 29
Toplam : 570564